Gündem TWİTTER DUYURDU!

TWİTTER DUYURDU!

2 yıl önce     Gündem 0
TWİTTER DUYURDU!

Sosyal medya platformu Twitter 2020 yılında büyük değişikliklerle yoluna devam edecek. Bu yazımızda Twitter’da yakın zamanda yapılmış veya yapılacak olan değişikliklere değiniyoruz.

Konu takibi

Artık, önem verdiğiniz Tweet’leri keşfetmek için spesifik konuları takip edebilmek mümkün. Bu yenilik ile birlikte, ilginizi çeken alakalı ve ilginç Tweet’leri içeren diyalogları tek bir tıkla görüntüleyebileceksiniz. Spesifik bir konuyu takip etmeyi seçtiğiniz takdirde sadece bu konu hakkında çok fazla konuşma eğilimi olan bir dizi hesaptan Tweetler görürsünüz.

Listelerle birden çok zaman akışı oluşturabilirisiniz

Zaman akışınızın gürültülü bir hal aldığı zamanlarda en sevdiğiniz iş arkadaşınızın hesabını favoriniz olan gurme hesaplarından ayırmak isteyebilirsiniz. #FootballTwitter’ı #TravelTwitter’dan gibi. Artık ana sayfanızda listeler oluşturup takip edebilir, böylece bu farklı Listeleri temel alan birden fazla zaman akışı oluşturabilirsiniz!

Tweet’lerinize gelen cevapları saklayın

Tweet’inize verilen yanıtları gizlerseniz, bu yanıtlar başka bir sayfaya taşınır ve doğrudan Tweet’inizin altında görünmez. Tweet üzerinde yeni bir simge görünür ve böylece diğer kullanıcılara yanıtların gizlendiğini söyleyebilir ve isterse cevabı görmeye diğer sayfaya gidebilirler.

Fotoğraflarınızı Tweetlemeden önce yeniden sıralayın

Artık bir Tweet yazarken fotoğraflarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda görebilirsiniz.

Tweetlerinizi planlayın

Tweet atmak istiyor fakat sonrası için mi paylaşmayı düşünüyorsunuz? Artık paylaşacağınız Tweetleri tıpkı Facebook’ta olduğu gibi zamanlayabileceksiniz.

Karanlık mod daha da kararıyor

Twitter’ın karanlık moduna artık daha fazla seçenek eklendi. ”Lights Out” Daha koyu (saf siyah) ekran isteyenler için kullanılabiliyor ancak bundan biraz daha açık (mavi / gri) isteyenler için ekran “Dim” seçeneği ile loşlaştırılabiliyor.

Giriş zaman akışınıza erişmek için sol üst köşedeki profil resminize tıklamanız halinde karşınıza yukarıda sol tarafta görülen ekran çıkacaktır. Bu ekrandaki sol alt köşede bulunan ampul simgesine tıklayıp istediğiniz kadar ekranı karartabilirsiniz.

Sessize alarak Spoiler almayı engeleyebilirsiniz

Sessize alma, belirli anahtar kelimelerin zaman çizelgenizde veya bahsettiklerinizde görünmesini engellemenizi sağlar.

Avatarınıza tıklayın> Ayarlar ve gizlilik> Gizlilik ve güvenlik> Güvenlik bölümüne gidin ve ‘Sessiz’e dokunun. Ardından, zaman çizelgenizden ve sözlerinizden geçici olarak gizlemek istediğiniz hesapları anahtar kelimeler ile özelleştirebilirsiniz. (örneğin “#TheBachelorAU, Bachelor, @TheBachelorAU).

Doğum günü balonları

Doğum tarihinizi Twitter profilinize eklediğinizde artık sizi doğum gününüzde balonlar karşılayacak.

Klasikleşmiş tweetleri bulmak

2012’de rastgele bir şey hakkında gönderdiğiniz komik bir Tweet’i bulmaya mı çalışıyorsunuz? Mobil cihazdaki küçük büyüteç simgesine veya web’in sağ üst köşesindeki arama çubuğuna tıklayın ve şu modeli izleyin:

Ara’ düğmesine tıkladıktan sonra, sonuçları ‘En Son’ olarak filtrelemeniz halinde Twitter size Bitcoin’den bahsettiğiniz tüm Tweet’leri gösterecektir. Siz ve diğerleri arasındaki Tweet’leri keşfetmek için de yine aynı kural geçerlidir:

Ayrıca, hesabınızın tam arşivini zamanın başlangıcından itibaren, sadece ‘Ayarlar ve gizlilik> İstek’ e giderek indirebilirsiniz.

Tweet dizisi

Artık Tweet’leri bir araya getirmek birleştiricinizdeki artı imgesine tıklamak kadar hızlı ve basit! Tweet dizinize yeni Tweet’leri “Yeni Tweet Ekle” butonunu kullanarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca, “Tweet Dizisini Göster” butonu sayesinde zaman akışınızdaki diğer Tweet dizilerini görüntüleyebilirsiniz.

Twitter Anketleri ile her şeyi halledin

Twitter anketleri son yıllarda kamuoyu yoklaması için oldukça popüler hale geldi. Oluştururken basitçe ‘anket ekle’ye tıklayın, soruyu açın ve çoktan seçmeli cevapları oluşturun, zaman çerçevenizi seçin (24 saate kadar) ve gerisini platforma bırakın.

Tweet’i sonraya saklayın

Bakmaya doyamadığınız fakat herkesin sizin ‘like’ladığınızı görmesini çok da istemediğiniz Tweet’i biliyorsunuz. İşte bu Tweet’ler için yer imleri geliyor.

Makalelerden dizilere, videolardan GIF’lere kadar, zaman akışınız şu anda tam olarak keşfedecek zamanınız olmayan Tweetlerle doludur. Bu yüzden daha sonra okumak için onları kaydedebilirsiniz.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!