Kültür - Sanat MERT DOLAPÇIOĞLU’NUN ESERLERİNİN SERGİLENDİĞİ İLK KİŞİSEL SERGİSİ AÇILDI.

MERT DOLAPÇIOĞLU’NUN ESERLERİNİN SERGİLENDİĞİ İLK KİŞİSEL SERGİSİ AÇILDI.

1 yıl önce     Kültür - Sanat 0
MERT DOLAPÇIOĞLU’NUN ESERLERİNİN SERGİLENDİĞİ İLK KİŞİSEL SERGİSİ AÇILDI.

 

LA VISIONE ART GALLERY; KÜRATÖRLÜĞÜNÜ GİZEM GÜNAÇTI’NIN YAPTIĞI GENÇ RESSAM MERT DOLAPÇIOĞLU’NUN ESERLERİNİN SERGİLENDİĞİ İLK KİŞİSEL SERGİSİ AÇILDI.

Mert Dolapçıoğlu’nun ilk kişisel sergisi “PASTEL ADAM” 10 – 18 Ocak 2020’de La visione art gallery ‘de sanatseverlerle buluşuyor!

Mert Dolapçıoğlu’nun ilk kişisel sergisi “PASTEL ADAM” 10 Ocak 2020’de sizlerle buluşuyor! Gizem Günaçtı’nın küratörlüğünde gerçekleşecek olan PASTEL ADAM sergisi 18 Ocak 2020’ye kadar devam edecek. Mert Dolapçıoğlu küçük yaşta başladığı mizah dergisi serüveninden sonra 22 yaşında ilk defa eline pastel alıp çocukluğuna doğru zaman yolcuğuna çıktı. Pastel boyalar ile kurduğu iletişim ve yetişkinlerin sıkıcı dünyasını harmanlayıp tezat bir dünya oluşturdu. Bu dünyanın içinde birbirimize söylemek isteyip de söyleyemediklerimiz ve sosyal hayatta oluşan duygu durumlarımız ile ilgili bir çok ögeye yer var. Yaptığı çizimlerin sarkastik yapısı gereği ve oluşturduğu ‘’Şirin Dünya’’ ile söylemek istediğini direkt söyleyen bir yapısı var. Sonuçta her çocuk istediğini özgürce çizer ve kimseye karşı bir sorumluluk duymaz. Peki ya o çocuk büyür ve yetişkinlerin dünyasında kendini bulduktan sonra ne yapabilir. Belki evin dolaplarının içinde biyerlerde çocukluğundan kalma pastel boyaları onu bekliyordur. Kim bilir…

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!