Magazin Kurşun dizisi 7. bölüm'de final yapıyor!

Kurşun dizisi 7. bölüm'de final yapıyor!

2 yıl önce     Magazin 0
Kurşun dizisi 7. bölüm'de final yapıyor!

Ekranlara bomba gibi bir giriş yapan dizi reytingler kötü gelince 7. bölümde final yapma kararı aldı. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu'nun olduğu dizide Berrak Tüzünataç ve Sarp Akkaya gibi ünlü isimler de rol alıyor.

1970'lerin Türkiye'sinde geçen bir hikayenin anlatıldığı Kurşun dizisi reytinglerin kötü olmasının ardından ekranlara flaş bir şekilde veda ediyor. 5. bölümünün yayınlanmasının ardından kanal yönetimi diziyi sonlandırma kararı aldı.

İlk 3 hafta reytinglerde kendisine iyi bir yer bulan Kurşun dizisi, son iki hafta reytinglerinde ise dibe çöktü. Dizinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık, Seda Akman, Bora Akkaş, Begüm Akkaya, Şebnem Dilligil ve Cem Kurtoğlu gibi isimler yer alıyordu.

Kurşun dizisi hakkında

Kurşun dizisinin hikayesi İstanbul’un 1970’li yıllarında adalet arayan bir savcının ve kalemine güvenen genç bir gazetecinin mücadelesin anlatıyor. Orhan ve Leyla’nın aşkı 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savruluyor. Onlar adaletin peşinden koşarken bizler bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske, köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesini anlatıyor.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!