Gündem Güzel oyuncu Tuba Büyüküstün’den Türkiye'nin sağlık sistemine övgü dolu sözler! “Vatanım gibisi yok”

Güzel oyuncu Tuba Büyüküstün’den Türkiye'nin sağlık sistemine övgü dolu sözler! “Vatanım gibisi yok”

1 yıl önce     Gündem 0
Güzel oyuncu Tuba Büyüküstün’den Türkiye'nin sağlık sistemine övgü dolu sözler! “Vatanım gibisi yok”

Güzel oyuncu Tuba Büyüküstün, tüm dünyanın mücadele ettiği coronavirüsle ilgili diğer ülkelerin neler yaşadığını öğrenmek için 'Göçmen Kadınlar' adlı platformdaki kadınlarla bir araya geldi. Youtube üzerinden gerçekleşen yayında Tuba Büyüküstün, pandemi döneminde Türkiye'nin öncü bir rol üstlendiğini söyleyerek "Vatanım gibisi yok" ifadelerini kullandı. Tuba Büyüküstün'nün sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İşte ünlü oyuncunun Türkiye'nin sağlık sistemi için söylediği övgü dolu o sözler…

Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün, youtube kanalında farklı ülkelerde yaşayan insanlarla neleri ortak yaşıyoruz, neleri farklı yaşıyoruz konusunu merak etti. Göçmen kadınlar adı altında oluşturulan dayanışma platformu ile iletişime geçen oyuncu, 3 ayrı şehirde yaşayan 3 kadınla sohbet etti.

İrlanda Dublin'den Esra, Kanada Montreal'den Pınar, ABD Kaliforniya'dan İlgem hanımlar ile konuştu.

Yurt dışında yaşayan Türk kadınlar yaşadıkları sıkıntılardan bahsetti. Yurt dışında sağlık konusunda ne kadar büyük sıkıntılar yaşandığı da bu sohbette ortaya çıktı.

Hem doktora ulaşma hem de uzman hekim bulma konusunda yurt dışındaki görüntünün, Türkiye'ye kıyasla pek iç açıcı olmadığı anlatıldı.

Sağlık sistemini soran Tuğba Büyüküstün, kadınlardan dertleri dinledi. Göçmen kadınların en önemli vurgusu ise Avrupa'da Almanya haricindeki diğer ülkelerde sağlık sistemine ulaşmanın çok zor olduğu konusuydu.

Dublin'de yaşayan Esra Hanım, pandemi öncesinde bile Türkiye'de uzman bir doktora hemen ulaşmanın Avrupa'da söz konusu olmadığı anlattı.

Türkiye'deki sağlık sistemindeki birçok alışkanlığın Batı dünyasında şımarıklık gibi göründüğünden bahseden Esra Hanım, "Türkiye'deki birçok alışkanlığımızın şımarıklık olduğunu da gördük.

 

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!