Gündem CORONAVİRÜS’ÜN 3 YENİ BELİRTİSİ DAHA ÇIKTI!

CORONAVİRÜS’ÜN 3 YENİ BELİRTİSİ DAHA ÇIKTI!

1 yıl önce     Gündem 0
CORONAVİRÜS’ÜN 3 YENİ BELİRTİSİ DAHA ÇIKTI!

Coronavirüs’ün özellikle yaşlılarda görülen 3 yeni belirtisi daha ortaya çıktı. ABD Emory Üniversitesi'nde Geriatri ve Gerontoloji Bölüm Başkanı Dr. Camille Vaughan bu belirtileri; normalden fazla uyumak, yemek yemeyi bırakmak ve kafa karışıklığı olarak sıraladı.

ABD'nin Emory Üniversitesi'nde Geriatri ve Gerontoloji Bölüm Başkanı Dr. Camille Vaughan, dünya çapında 2 milyon 720 binden fazla insanla enfekte olan Coronavirüs’ün yaşlılarda farklı semptomlarının tespit edildiğini duyurdu.

NORMALDE 3 ANA BELİRTİSİ VAR

Belirti göstermeyen birçok hastada benzer özellikler ve "semptomlar" olduğunu dile getiren Dr. Vaughan, "Genelde Kovid-19'un 3 semptomu var, yüksek ateş, sürekli öksürmek ve nefes darlığı. Fakat yaşlı grupta ölüm riski daha fazla olanlarda bu semptomlar yok" dedi.

YAŞLILARDA 3 YENİ BELİRTİ

Dr. Vaughan, "Bu semptomlar yerine yaşlılar daha farklı davranıyorlar. Covid-19 tespit edilenler kendilerinde değilmiş gibi davranıyorlar. Normalden daha fazla uyuyor olabilirler ya da yemek yemeyi bırakıyor olabilirler. Kafaları karışmış ve etrafta olup bitenlerle ilgilerini yitiriyorlar" ifadesini kullandı.

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!